ZŠ Osecká 315, Lipník nad Bečvou

jaro Medium

Jako zástupce starší generace ráda vzpomínám na jednu z nejčastějších součástí nedělních obědů mého dětství u babičky, jablečno-mrkvový salát.

Protože tento salát je velmi zdravý, rozhodli jsme se připravit si ho ve školní družině, abychom mohli porovnat jeho chuť s obdobným salátem podávaným často ve školní jídelně.

Děti se poctivě připravily……….škrabaly, strouhaly jablka i mrkev, odšťavňovaly pomeranče a nakonec vzniklou směs pořádně zamíchaly. Myslíte, že se dlouze na náš suprově vypadající a chuťově výborný salát vydržely jen dívat? Ne… Zasedly a hodovaly, dokud byla mísa prázdná.

A světe div se… Prý byl stejně dobrý jako od našich „profíků“ ve školní jídelně.

Z fotografií je zřejmé, v jaké atmosféře příprava salátu probíhala.
P. S. A ani mi nenechali...
                                                   paní vychovatelka

salát Medium

A protože my jsme měli bříška plná, rozhodli jsme se přilepšit i ptáčkům. Vyrobili jsme jim krmítka z PET lahví a naplnili směsí ptačího zobu. Sýkorky i vrabčáci byli určitě stejně spokojeni jako my.

krmítka Medium

Ve volných chvílích ve školní družině se snažíme vést děti ke čtení. Každý den po obědě si čteme jednu z kapitol knihy, které mají děti ze své knihovničky nejraději. Využíváme také možnosti jednou za měsíc navštívit i školní knihovnu, kde si děti půjčují knížky velmi rády.

Ještě radši máme ale návštěvy paní knihovnice Simonky, která k nám často chodí na besedy. Tentokrát to byla beseda o knize „Knihovnické pohádky“ od spisovatelky Zuzany Pospíšilové. Paní knihovnice nám vždy připraví i další „překvápka“. Tentokrát to byly kvízy a omalovánky.

Knížky máme prostě rádi. Na červen jsme naplánovali besedu, jejímž tématem bude současný  hit mezi knihami  „Odpoledne s Albi tužkou“. Už se moc těšíme.

                                                              Lenka Jenišová

beseda Medium

Pro maminku Medium

Ptáte se, jak se nám letos vydařil karneval?
Výtečně! Přesvěčte se sami ...

karneval01 Medium

 

karneval 03 Medium